Завідувач кафедри – Балик Надія Романівна,

кандидат педагогічних наук, доцент

Поштова скринька:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса: вул. В.Винниченка, 10, каб. 436, м. Тернопіль

Співпраця кафедри інформатики з американською ІТ-компанією Forte Group

Кафедра інформатики та методики її викладання оперативно реагує на зміни, що відбуваються в галузі інформаційних технологій (ІТ). Навчальні плани та програми корегуються з урахуванням сучасних тенденцій розвитку у реальному ІТ-секторі.

У 2013 році підписана угода між кафедрою інформатики та методики її викладання про співпрацю з американською ІТ-компанією Forte Group. Для студентів фізико-математичного факультету організовані он-лайн курси:«Розробка мобільних додатків для платформи Android», «Тестування програмного забезпечення», які проводять фахівці-практики з Чикаго та Мінська.

Взаємодія з можливим працедавцем дасть можливість формувати у наших студентів сучасну модель кваліфікацій та компетенцій в галузі ІТ.

Розвиток соціального партнерства кафедри

Кафедра розглядає соціальне партнерство як залучення широкого кола зацікавлених осіб, організацій, органів влади усіх рівнів, бізнес-середовища, співтовариств та об’єднань в Україні та закордоном в узгоджене, відповідальне та взаємовигідне обговорення та розв’язання проблем розвитку науково-освітнього та соціокультурного простору.

Соціальне партнерство сприяє розвитку університету та кафедри як відкритої освітньої системи, що усвідомлює міру своєї соціальної відповідальності перед партнерами та суспільством у цілому.

Останні роки відзначаються активізацією науковців кафедри у соціальній сфері, що призвело, зокрема, до збільшення числа партнерів та зміцнення взаємовигідного співробітництва з ними. Росте число шкіл, вищих навчальних закладів, наукових установ, комерційних, громадських, державних  та інших організацій з якими кафедра співпрацює на постійній основі.

Музей історії кафедри інформатики

11.11.11 в рамках Тижня кафедри інформатики та методики її викладання в ауд. 440 відкрито Музей історії кафедри. У музеї представлено численні фото та зразки техніки, популярної в перші роки створення кафедри. Більшість екземплярів перебувають у робочому стані.

Історія кафедри інформатики та методики її навчання

Кафедру інформатики та методики її навчання було засновано у 1988 р. рішенням Вченої ради Тернопільського державного педагогічного інституту на базі фізико-математичного факультету з метою поглибленої підготовки студентів у галузі сучасних комп’ютерних технологій та методів математичних обчислень з використанням комп’ютерної техніки. Очолив кафедру кандидат педагогічних наук, професор Ігор Федорович Слєдзінський. У різні роки кафедру очолювали: канд. фіз.-мат. наук, доцент С. В. Мартинюк (2000-2002 рр.), канд. пед. наук, доцент П. М. Маланюк (2002–2009 рр.). З вересня 2009 р. кафедру очолює канд. пед. наук, доцент Балик Надія Романівна. За роки існування кафедри відбулося її становлення як творчого, ініціативного, висококваліфікованого, досвідченого колективу.

Місією кафедри є підготовка висококваліфікованих, творчих і талановитих працівників освіти та спеціалістів в ІТ-індустрії з нестандартним мисленням і розвиненим емоційним інтелектом, спроможних реалізувати освітньо-інноваційний та технічний потенціал і бути зразком лідерства в сучасному суспільстві.

Ключові цінності: професіоналізм, компетентність, гуманізм, служіння громаді.

Наше гасло: Мріємо! Діємо! Досягаємо!

Кафедра інформатики та методики її навчання є потужним навчально-науковим структурним підрозділом фізико-математичного факультету та випусковою для здобувачів вищої освіти за спеціальностями 014.09 Середня освіта (Інформатика), 122 Комп’ютерні науки (Інженерія ігрових проектів) для набуття першого (бакалаврського) і другого (магістерського) освітніх рівнів.

Кафедра акумулює в собі цілеспрямований науковий потенціал із 16 науково-педагогічних працівників: завідувач кафедри, канд. пед. наук, доц. Балик Надія Романівна, д-р. пед. наук, доц. Романишина Оксана Ярославівна, канд. пед. наук, доц. Барна Ольга Василівна, канд. пед. наук, доц. Габрусєв Валерій Юрієвич,  канд. пед. наук, доц. Генсерук Галина Романівна, канд. фіз.-мат. наук, доц. Грод Інна Миколаївна, канд. пед. наук, доц. Карабін Оксана Йосифівна, канд. пед. наук, доц. Лещук Світлана Олексіївна, канд. фіз.-мат. наук, доц. Мартинюк Сергій Володимирович, канд. пед. наук, доц. Олексюк Василь Петрович, канд. фіз.-мат. наук, доц. Струк Оксана Олегівна, канд. біол. наук, доц. Шмигер Галина Петрівна, канд. фіз.-мат. наук, викл. Вельгач Андрій Володимирович, викл. Василенко Ярослав Пилипович, асис. Маланюк Надія Богданівна, асис.  Скасків Ганна Михайлівна; інженерів кафедри: Басіста Оксана Василівна, Іваницький Роман Іванович, Полюга Галина Юріївна, Талюш Галина Володимирівна; завідувач лабораторіями Мандзюк Віктор Іванович.