Інноваційний семінар для вчителів початкової школи

  У контексті Концепції «Нової української школи» відбувся семінар для вчителів початкових класів Тернопільської комунальної загальноосвітньої школи № 16 ім. В. Левицького, який був проведений викладачами кафедри інформатики і методики її викладання та кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти й студентами факультету педагогіки і психології відділення «Початкова освіта». Під час семінару було представлено проекти, виконані студентами під час проходження комп’ютерної практики з дисципліни «СІТ навчання» під керівництвом доцента кафедри інформатики і методики її викладання ТНПУ імені Володимира Гнатюка О. Й. Карабін.

 Учасниками семінару також були: доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти О. І. Янкович, доктор педагогічних наук, доцент кафедри інформатики і методики її викладання О. Я. Романишина, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри інформатики і методики її викладання С. В. Мартинюк.

  Проведений семінар засвідчив, що лише при співпраці усіх ланок освіти можливе якісне досягнення результатів, закладених у Концепції «Нової української школи».

На міжнародному веб-саміті стартап «Waitronbot» отримав потенційних інвесторів

 
  Магістрант 2 курсу спеціальності «Інформатика» фізико-математичного факультету Задорожний Олесь взяв участь у найбільшій технологічній конференції в Європі WebSummit, що відбувалась у місті Лісабон з 6 по 9 листопада. Захід включав два десятки тематичних конференцій, кілька майданчиків для пітчингу компаній, круглі столи та сотні стендів для стартапів, що змінювались кожного дня. Деякі партнери конференції проводили власні воркшопи (наприклад, Google та AWS). Серед відомих спікерів були засновники та технічні спеціалісти Intel, Oracle, Amazon, Uber, Microsoft, Google, Facebook та інші. Загалом WebSummit відвідало близько 60 тисяч гостей із понад 170 країн (600 осіб із України).

  Єдина команда із Тернополя, в яку входив Задорожний Олесь, представила свій проект «Waitronbot», призначений для удосконалення та пришвидшення обслуговування у закладах харчування за допомогою чатботів. Продукт викликав інтерес у потенційних замовників з країн Європи та Америки... Викладачі кафедри інформатики та методики її викладання вітають Задорожного Олеся із успішним міжнародним дебютом.

Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи»

Щорічно у ці дні в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно — Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development).  Мета цієї акції – відновлення національних та міжнародних зобов'язань в галузі науки за мир і розвиток. 9-10 листопада 2017 року на фізико-математичному факультеті, кафедрою інформатики і методики її викладання ТНПУ імені Володимира було організовано та проведено Всеукраїнську науково-практичну Інтернет-конференцію з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи».

  Учасниками всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції стали більше 90 науковців, аспірантів, магістрів та студентів вищих навчальних закладів.

Детальніше...

Семінар «Особливі діти у наших обіймах» проведено на фізико-математичному факультеті

  Основним пріоритетним розвитком сучасної освіти є забезпечення рівних прав на освіту для всіх дітей, у тому числі і для дітей з особливими освітніми потребами.

  Кафедра інформатики і методики її викладання та магістранти фізико-математичного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка провели семінар на тему: «Особливі діти у наших обіймах». Семінар організувала доцент кафедри І.М. Грод. Викладачі кафедри та магістранти факультету накопичили чималий досвід у галузі інклюзивної освіти. До прикладу, для сонячних діток проводилися заняття з математичного оригамі, освітньої робототехніки, 3D друку.

  Активними доповідачами цього семінару стали студенти-магістранти: Козіброда Тетяна, Саврій Соломія, Мандзюк Ірина, Журавська Катерина; Бондар Наталя, Малявська Марія, Трифонюк Марія та Стирчак Юлія.

  Також у роботі семінару взяли участь запрошені спеціалісти, які працюють із особливими дітьми: Орденас Галина Богданівна – лікар-практик, інженер, Третьякова Лілія Леонідівна – випускниця фізмату, яка працювала у спеціалізованій школі для дітей із синдромом ДЦП, викладачі фізико-математичного факультету, мами дітей з особливими потребами.

Скоординована позиція батьків, педагогів, лікарів-практиків дає позитивні та обнадійливі результати у соціалізації сонячних діток.

 

 

НА ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ - ФЕСТИВАЛЬ!

   Саме таку подію організувала кафедра інформатики та методики її викладання у стінах фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Фестиваль із промовистою та незвичною назвою «STEM-креатон» розпочав свою роботу ще 1 червня. Захід був організований спільно із Управлінням освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу з метою впровадження та популяризації природничо-математичних та інженерних досліджень у Тернопільській області, поширення досвіду та становлення Тернопільщини як центру STEM-освіти в Україні. STEM-проекти, ідеї, стартапи та інновації, які запропоновані ще зовсім юними дослідниками від початкової школи до студентів-магістрантів, були відібрані незалежним журі для очного туру фестивалю, у ході якого учні та вчителі шкіл міста Тернополя та області та студенти фізико-математичного факультету мали змогу ознайомитись із презентаціями лауреатів, випробувати реалізовані проекти, поспілкуватись із командами-учасниками та взяти участь у чисельних заходах, які були організовані на факультеті.

Детальніше...