Співпраця викладачів кафедри інформатики з освітянами міста

«Освітнє трансфер-містечко інноваційних можливостей – 2020» стартувало у співпраці із Тернопільський національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка уже вшосте. У роботі заходу, який триватиме з 21 по 22 жовтня в режимі онлайн, взяли участь в якості спікерів доценти кафедри інформатики та методики її навчання Надія Балик,Ольга Барна, Галина Шмигер.

 На пленарному зібранні учасників заходу привітали Похиляк Ольга Петрівна, начальниця управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Моравська Наталія Степанівна, начальниця управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області.

Литвинюк Галина Іванівна, директор ТКМЦНОІМ, виступила із доповіддю «Самооцінювання як аналітичний інструмент внутрішньої системи забезпечення якості освіти» та окреслила завдання та перспективи заходу.

Барна Ольга Василівна, доцент кафедри інформатики у своєму мотиваційному виступі "Професійне самопізнання учителя як передумова забезпечення якості освіти" проаналізувала мотиви та інструментарій професійного самопізнання.

Завідувач кафедри інформатики та методики її навчання Балик Надія Романівна та доцент тієї ж кафедри Шмигер Галина Петрівна провели у інформаційно-коригуючій локації «Майстерню Self-Assessment» з професійного самооцінювання вчителів.

Під час роботи майстерні «Self-Assesment» учасники мали змогу ознайомитися з моделлю американського та європейського стандарту професійного само оцінювання вчителя. У процесі практичної частини роботи освітяни пройшли експрес-тестування із само оцінювання та поділилися враженнями про особливості зарубіжних стандартів. У результаті обговорення визначили подальші шляхи самоудосконалення сучасного учителя на основі кращих українських та зарубіжних практик.

 

Ділимося формулами успіху сучасного он-лайн навчання

  18 жовтня 2020 року у рамках проведення освітнього крайового форуму освітян «Освіта-енергія майбутнього» викладачі кафедри інформатики (Надія Балик, Галина Шмигер, Ольга Барна, Ярослав Василенко, Василь Олексюк) провели серію цікавих і захоплюючих тренінгів на актуальну тематику:

  • Навчіть мене по-новому. STEM у проектах.
  • Що таке GameDev і як туди попасти?
  • Майстер –клас «П’ять омріяних речей он-лайн навчання», та круглому столі «Діджиталізація освіти» (Галина Генсерук, Сергій Мартинюк).

  У роботі секції також брав активну участь  декан фізико-математичного факультету Мирон Громяк.

  На секцію «Сучасні формули успіху он-лайн освіти (інформатика)» зареєструвалися слухачі із шести областей України. На тренінгах та майстер-класах панувала творча та невимушена атмосфера.

 

 

ТНПУ запрошує на Крайовий форум «Освіта – енергія майбутнього. Дистанційна освіта – сучасний формат!»

8 жовтня в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбудеться Крайовий форум «Освіта – енергія майбутнього. Дистанційна освіта – сучасний формат!».

Запрошуються  освітяни, батьки, учні, студенти, представники влади, бізнесу, громадськості та всі небайдужі. Подія відбудеться на онлайн платформах та на сторінках соціальних мереж факультетів ТНПУ.

Гості заходу матимуть змогу провести насичений яскравими емоціями  день у компанії однодумців, разом попрацювати у форматі тренінгів, відео-лекцій, вебінарів, взяти участь у цікавих майстер класах та тренінгах, подискутувати на важливі теми, пов’язані з освітніми проблемами, переглянути презентації учасників форуму та побувати на он-лайн екскурсіях університету.

 Організаторами події є Міністерство освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості освіти, Управління освіти і науки Тернопільської ОДА, Управління освіти і науки  Тернопільської міської ради, Управління державної служби якості освіти у Тернопільській області, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

 Реєстрація на форум

 Попереднє заповнення анкети за посиланням (https://forms.gle/s77CUzCQck9WD77G7). Дедлайн 13 жовтня. 

За результатами анкетування будуть надіслані лінки на онлайн зустрічі усім учасниками. Дедлайн 17 жовтня.

 Кожен учасник отримає електронний сертифікат про підвищення кваліфікації обсягом 6 академічних годин. 

 Програма форуму


10:00–11:45 – Відкриття форуму. Стратегічна панель. 
Вітальне слово ректора ТНПУ та офіційних гостей

12:00–13:45 – Робота 4 проблемно-орієнтованих секцій

  1. Управління в сфері освіти
    2. Організація педагогічних практик в умовах карантину та підвищення кваліфікації педагогічних працівників
  2. Система внутрішнього забезпечення якості освіти
    4. Діджиталізація сфери освіти


14:00–16:00
– Робота секцій за напрямами та спеціальностями.
Конкурси, майстер-класи, тренінги, вебінари, презентації, відео-лекції та ін.
Підсумки форуму.

16:00–16:45 – Онлайн-концерт «45 хвилин музичного віртуального релаксу».

 

Викладачі фізико-математичного факультету – учасники міжнародної конференції ICTERI-2020

6-8 жовтня 2020 року група дослідників із Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка у складі Надії Балик, Ярослава Василенка, Галини Шмигер, Василя Олексюка та Ольги Барни взяли участь у Session 2D: ICTERI Workshop MROL.

Воркшоп відбувся у рамках роботи міжнародної конференції (16TH INTERNATIONAL CONFERENCE ON ICT IN RESEARCH, EDUCATION AND INDUSTRIAL APPLICATIONS) з використанням дистанційних технологій. Модерував роботу секції доцент кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики ХДУ Геннадій Кравцов.

У своєму дослідженні науковці представили модель цифрових можливостей викладачів університетів у контексті їх освітньої діяльності.

Доповідь учасників конференції

Участь у науковій дискусії

 

Фізматівська родина з нетерпінням чекала на таке щедре поповнення першокурсниками!

І поки всі очікують зустрічі у стінах рідного факультету, тривають звичні студентські будні, сповнені і особливими моментами: тепле знайомство з деканом Мироном Івановичем Громяком; щире привітання ректора Богдана Богдановича Буяка та завідувачів кафедр; захоплюючі бесіди зі студентським активом, цікаві знайомства із одногрупниками через мережі; Zoom-івські (і не тільки) лекції та практичні; Viber-івські обговорення та голосування; ознайомлення із особливостями роботи у фізматівській мережі, використання корпоративної пошти та інших ресурсів...

День першокурсника

Перша зустріч з деканом

Дистанційні пари

Використання можливостей фізматівської мережі

Попереду – чудовий період навчання, зростання, вдосконалення!
Впевнено досягайте своїх висот!

Доцент кафедри інформатики
та методики її навчання        

Лещук С.О.