Розвиваємо цифрову освіту в ТНПУ

У рамках європейського тижня цифрової грамотності # All Digita lWeek 2021, реалізації проєкту SMART-університет, проводилася майстерня цифрової грамотності – воркшоп«Цифрова грамотність сучасного фахівця» для студентів фізико-математичного факультету (доцент Барна О. В., доцент Карабін О. Й., Скасків Г. М.). Організацію та проведення воркшопу було спрямовано на розвиток високої інтенсивності групової взаємодії, удосконалення актуального досвіду цифрової грамотності сучасного фахівця й особисте надбання фахових практичних цифрових навичок.

До заходу долучилися магістранти факультету педагогіки і психології. Для них було проведено тренінг «Цифрова грамотність сучасного фахівця: розробка інтерактивного контенту»(автор доцент Карабін О. Й.)на удосконалення цифрових компетентностей щодо розробки інтерактивних ігор та вправ та застосування в професійній діяльності

Студенти фізико-математичного факультету та факультету педагогіки і психології долучитися до флешмобу #Я в Дії та пройшли тест на цифрову грамотність https://osvita.diia.gov.ua/digigram та поділилися своїми результатами.

До кампанії # All Digital Week 2021, також,долучилися слухачі курсу підвищення кваліфікації, що проходили навчання за модулем «Сучасні ІКТ в освіті (цифрова компетентність)».22 березня 2021 р. відбулася підсумкова конференція у ЦПО #ТНПУ учасники якої поділилися набутими цифровими компетенція та здобутими цифровими навичками, затребуваними ринком праці в умовах сучасного світу.

Керівник ЦПО #ТНПУ д.п.н., професор Калаур С. М. та к.п.н., доцент Карабін О. Й. відмітили високу рівень підготовки звітних матеріалів, професійну атмосферу та вагомі результати в удосконаленні цифрових компетентностей слухачів.

 Творімо цифровий університет разом!

 Учасники воркшопу «Цифрова грамотнiсть сучасного фахiвця» пiд кервництвом доц. Карабiн О.Й

Учасники семiнару «Цифрова грамотнiсть сучасного фахiвця розробка iнтерактивного контенту»

Сертифiкати студентiв тесту «Цифрограм»

Пiдсумкова конференцiя слухачiв курсу пiдвищення квалiфiкацii«Сучаснi IКТ в освiтi (цифрова компетентнiсть)»

Доцент Карабін О.Й.

Співпраця з ІТ-компаніями міста Тернополя

Уже традиційними стали зустрічі фахівців ІТ-компаній Тернополя й України зі студентами спеціальності «Інформатика» фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. У рамках такої співпраці 23.03.2021 і 24.03.2021 року за участі завідувача кафедри інформатики та методики її викладання доцента Н. Р. Балик і доцента цієї ж кафедри С. В. Мартинюка відбулося дві зустрічі студентів 3 і 4 курсів з представниками ІТ-компанії APIKO. У ході зустрічі представники компанії Христина Трач та Юрій Матіїшин розповіли про основні програмні продукти, над якими працює їх колектив, APIKO-академію для підвищення кваліфікації працівників, перспективи трудовлаштування, відповіли на численні запитання студентів.

Маємо сподівання, що співпраця розвиватиметься й надалі.

Компанiя APIKO

Про IТ-компанiю APICO розповiв Юрій Матіїшин

Детальніше...

Розвиваємо цифрову математичну освіту разом!

На запрошення Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  ім. М.В. Остроградського за підтримки Інституту модернізації змісту освіти Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка долучився до проведення дводенного науково-практичного семінару «Упровадження елементів STEM-освіти при вивченні предмета «Математика»».

Доцент кафедри інформатики та методики її навчання, канд.пед.наук Барна О.В. в рамках семінару провела дві майстерні з питань використання цифрового математичного моделювання як інструменту STEM-освіти сучасного вчителя.

Для учасників майстерні, а їх було понад 300, доповідачка не тільки запропонувала дієві цифрові інструменти та приклади реальних STEM-проєктів, які апробовані в курсах методики навчання інформатики та технологій електронного навчання на фізико-математичному факультеті нашого університету й описані в підручниках з інформатики для 3-11 класів за її авторством, а й презентувала доробки STEM-центру ТНПУ ім. В. Гнатюка, діяльність Центру післядипломної освіти та успіхи університету в плані цифровізації усіх сфер діяльності. 

Дякуємо організаторам семінару за співпрацю та популяризацію STEM-освіти в Україні!

Презентаційні матеріли спікери Барни О.В.