Участь кафедри інформатики та методики її викладання у міжнародній освітній програмі Intel

   Нашого цвіту по всьому світу! Саме такі слова сьогодні звучали на фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету Імені Володимира Гнатюка під час вручення сертифікатів студентам 5 курсу про проходження ними тренінгу за міжнародною освітньою програмою "Intel. Навчання для майбутнього. v10". Слово цвіт - не випадково, адже цвіт студентства отримав гідну відзнаку не тільки творчості, винахідливості, креативу, інноваційному мисленню, які продемонстрували студенти під час створення дієвих та готових до впровадження у Нову школу міжпредметних проектів, які обов'язково передбачають використання сучасних ІКТ та формування компетентностей учнів. А ще поцінування вкладу усього колективу фізико-математичного факультету на чолі з деканом Громяком М.І. у підготовку висококласних спеціалістів - педагогів нової формації. Відрадно, що студенти та викладачі з нагоди цієї події одягнули вишиванки, адже їх праця спрямована на успіх кожного і є такою ж багатогранною та неперерішеною, як прадавній народний оберіг. Хай цвіт вишиванки, який прикрашає вулиці і домівки не тільки України, а й цілого світу, яскраво та радісно вкриває педагогічну та професійну стежину кожного студента та студентки. І хай ці майбутні педагоги, які долучились до програми, яка працювала та працює у десятках країн світу, колись будуть відомі на весь світ своїми здобутками і примножать славу Україні!

Наукові пікніки у Бережанах

5 травня 2017 року з метою популяризації науки на площі Ринок відбулись «Наукові пікніки у м. Бережани». До учасників, які приїхали у Бережани із різних навчальних закладів Тернопільської та Львівської  областей, з привітальним словом звернулись координатори наукових пікніків у Тернопільській області Христина Білініська та Михайло Сиротюк, координатори у м. Бережани Алла Соколовська і Роман Перунов. Наукові пікніки – це демонстраційні інтерактивні експерименти для всіх бажаючих долучитися до таємниць науки. При цьому науково-просвітницька робота поєднувалась із грою та навчанням.

Під час проведення наукових пікніків всі відвідувачі мали можливість ознайомитися з різними технічними пристроями, спостерігати та проводити цікаві досліди з фізики, хімії та біології.

Кафедру інформатики та методики її викладання ТНПУ ім. В. Гнатюка на цьому святі науки представляли магістранти Шпортак Уляна, Віятик Христина та Козбур Марія. Вони демонстрували усім бажаючим роботу робота-прибиральника сміття на базі Lego EV3 та надрукований на 3Д-принтері макет Кременецького замку, розповідали про основи програмування роботів Lego, 3Д-моделювання і 3Д-друк.

 

 

ОСНОВИ 3D-МОДЕЛЮВАННЯ ТА ДРУКУ У STEM-ЦЕНТРІ «ЦИФРОВІ ЕРУДИТИ»

   У перший день весни STEM-центр «Цифрові ерудити», який діє при кафедрі інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, приймав у своїх стінах вчителів інформатики та математики. Понад 20 педагогів міста Тернополя та області долучились до розвитку STEM освіти Тернопільщини.

  Викладачі та студенти фізико-математичного факультету продемонстрували власні проекти, реалізовані у програмах для 3D-моделювання та надруковані на 3D-принтері, який презентували у STEM-центр депутати Верховної Ради України з Тернопільщини. На даний час триває друк реконструкції Кременецького замку. Гості STEM-центру мали змогу не тільки ознайомитись із новою та дуже перспективною технологією, а й побачити як виглядала перлина історичної спадщини Тернопільщини у її початковому вигляді. Реконструкція та друк здійснюється в рамках проекту «Друге життя замків Тернопільщини», який реалізується на кафедрі спільно із ТОДА за архівними матеріалами з використанням сучасних технологій.

 Учителі також мали змогу опанувати навичками самостійного створення 3D-моделей у спеціальній комп’ютерній програмі. Розробник кращого учительського проекту, створеного під час тренінгу, отримав подарунок, надрукований на 3D-принтері.

  Захват від побаченого та почутого, задоволення від власних досягнень, сертифікати про підвищення кваліфікації з основ 3D-моделювання та друку, позитивні емоції від спілкування із викладачами університету та креативні плани для розвитку STEM-освіти у своїх навчальних закладах – це далеко не повний перелік озвучених учасниками позитивних моментів організаторам заходу – викладачам кафедри Н.Р. Балик, О.В. Барна, С.В. Мартинюк, Г.М. Скасків, Г.П. Шмигер та керівнику Центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО Л.Є. Кривокульському.

 

 

СПІВПРАЦЯ УНІВЕРСИТЕТУ ТА ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

 Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка є навчальним закладом, у якому не тільки по-сучасному й компетентно навчають майбутніх педагогів. Він також є майданчиком, у якому підвищують свій професійний рівень вчителі та викладачі навчальних закладів м. Тернополя та області. Саме для реалізації ідеї, що сьогодні успішною є людина, яка постійно навчається, та для перетворення університету із навчального закладу «для студента» у навчальний заклад «для людини та її розвитку» на фізико- математичного факультету діє Міжнародний тренінговий центр «Освітня інноватика».

  Фундаторами центру є кафедра інформатики та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Технічно-гуманістична академія м. Бєльсько-  Бяли, Польща. Понад два роки викладачі кафедри проводять тренінги та пропонують науково-методичні  матеріали для поглиблення цифрової компетентності студентів та випускників вузу та практикуючих  педагогів на засадах навчання протягом життя.

  Днями у центрі викладачами кафедри інформатики та методики її викладання Н.Р. Балик, О.В. Барна, Г.М. Скасків, Г.П. Шмигер був організований тренінг для педагогів Тернопільського вищого професійного училища №4 імені Михайла Паращука на тему «Технологія оцінювання навчальних досягнень студентів». У програмі тренінгу передбачено ознайомлення із технологією формувального оцінювання, розробка його учасниками інструментів реалізації вступного та поточного оцінювання на базі сучасних сервісів Веб 2.0.

 Важливо зазначити, що незалежно від профілю дисципліни, учасники продемонстрували високий рівень володіння персональним комп’ютером, здатність адаптуватись у нових умовах, готовність швидко та якісно оволодіти новими ІКТ інструментами для своєї професійної діяльності, що свідчить про високий якісний викладацький склад училища. За відгуками учасників тренінгу, подібні заходи варто було б проводити не тільки для усіх педагогів, майстрів виробничого навчання їх закладу, а й для усієї системи професійно-технічної освіти, щоб підняти якість підготовки фахівців робітничих професій та становлення нової професійної освіти.

 

Машинне навчання: тренди та перспективи

  Провідні фахівці ІТ-компанії «WISE ENGINEERING» провели на фізико-математичному факультеті відкриту лекцію на тему: «What’s Machines Learning?» для студентів спеціальностей «Інформатика» та «Математика». Головні аспекти подання матеріалу були зосереджені на використанні апарату прикладної математики в галузі штучного інтелекту та машинного навчання. На лекції висвітлено аналіз ключових трендів розвитку електронних експертів, використання алгоритмів лінійної регресії у машинному навчанні та застосування алгоритмів навчання у програмних засобах, що відносяться до галузі штучного інтелекту.

  Після відкритої лекції відбувся круглий стіл викладачів кафедри інформатики, студентів та фахівців ІТ-компанії «WISE ENGINEERING» з приводу проходження практики та працевлаштування студентів в галузі інформаційних технологій, побудови кар’єри в сфері IT-бізнесу.