Профорієнтація учнів у напрямі STEM-професій та фізичної освіти

25 листопада 2020

27 вересня 2019 року на фізико-математичний факультет завітали школярі (9-Б класу та ІІ-го курсу) Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого».

У рамках профорієнтаційної роботи було створено дві локації, на яких учнів було ознайомлено з основними напрямами роботи факультету в цікавій та пізнавальній формі, а саме:

 «СПРОБУЙ ФІЗИКУ НА СМАК» – локація кафедри фізики та методики її навчання (керівник – Сергій Мохун, модератори – Крижановський Сергій, Федачківський Віталій, Пілат Дмитро, Заверуха Роман, Савчук Богдан).

На цій локації школярі мали змогу не тільки спостерігати цікаві фізичні експерименти, але і відчути себе в ролі експериментаторів, «пройти крізь вогонь та воду», «битися іскровими розрядами», побачити, з чого складаються тверді тіла, робити знімки та керувати сучасним телескопом… та багато інших цікавинок.

 «ІНФОРМАТИКА: ЦІКАВО, СУЧАСНО, ПРОГРЕСИВНО» – локація кафедри інформатики та методики її навчання (керівник – Сергій Мартинюк, модератори – Скасків Ганна, Генсерук Галина, Лещук Світлана).

Тут учні «занурились» у світ 3D моделювання (маючи змогу заглянути у кілька століть назад, коли сучасні руїни замків височіли ще могутніми спорудами), «доторкнулись» до робототехніки (де пересікаються реальні та віртуальні світи функціонування роботів), долучились до game study, пізнали, як завдяки технологіям майбутнього змінюється наше життя вже сьогодні.

 Дякуємо за всебічну підтримку та організацію Мирону Громяку – декану фізико-математичного факультету, дирекції Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого», вчителям фізики Хомик Ірині Богданівні та інформатики Гнатик Ірині Вікторівні.